Ekonomiści o pomyśle Dudy na obniżenie wieku emerytalnego
Ekonomiści o pomyśle Dudy na obniżenie wieku emerytalnegoOdsłon: 6208 | Ocena: 18 | Czas: 3m 50s |


Szukaj
Dyskusja:


Ekonomiści o pomyśle Dudy na obniżenie wieku emerytalnego Petru to nie ekonomista, to stan umysłu.
Zobaczcie jak oni was ogłupiają. Opowiadają wam, że jak popracujecie 2 lata (mężczyźni) i 7 lat (kobiety) dłużej to będziecie mieć wyższe emerytury o 300 zł (mężczyźni) i 800 zł (kobiety). Ładne sumy, prawda? Oczywiście nikt was nie poinformuje, że te kwoty dotyczą osób zarabiających ŚREDNIĄ KRAJOWĄ, czyli 4000 zł brutto! Chcą wam wmówić że te odkładane przez was, przez 40 LAT pieniądze w ZUSie są nieważne/nieistotne, najważniejsze są te dodatkowe lata pracy, które oni chcą wam zafundować. Zobaczcie. Według nich pracując do 65 roku życia dostaniesz 700 zł emerytury, ale jeśli popracujesz do 67 roku życia to dostaniesz 1000 zł. W 2 lata odłożysz składki wynoszące niemal 50% tego co odkładałeś przez 40 lat? Każdy człowiek potrafiący logicznie myśleć wie, że to KŁAMSTWO. Jeśli się zgodzicie na pracę do 67 roku życia to w najlepszym wypadku dostaniecie emeryturę o 50 zł wyższą, chociaż bardziej prawdopodobne jest to, że w międzyczasie kolejny raz podwyższą wiek emerytalny (i będziecie pracować do śmierci) lub zupełnie zlikwidują emerytury.
Im nie chodzi o wasze emerytury. Dla nich problemem jest to, że mniej pracujących = mniej wpływu do budżetu = mniej kasy w korycie. Rozpierdalają wasze pieniądze na ośmiorniczki w restauracjach i wycieczki po świecie w luksusowych samolotach.
Pan Petru może sobie pracować do 67 roku życia, bo Pan Petru zarabia 20 tyś. zł. miesięcznie spędzając w pracy 3 godzinki dziennie!
Wmawiają wam, że nie ma sensu likwidować finansowania partii politycznych z budżetu państwa, bo to znikoma oszczędność. Przecież to "tylko" 50 mln. zł. rocznie! Pomyślcie! Ile szpitali można co roku oddłużyć za te 50 mln. zł? Ilu emerytom można dać podwyżkę emerytury? Za te 50 mln zł. można co roku zbudować 6 km autostrady! Czy na prawdę musimy te 50 mln. zł. wydawać na spoty reklamowe, billboardy reklamujące partie i luksusowe życie ich członków?
Są łapki w dół? Byli tu korwiniści ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°). To dam łapkę w górę C:
człowiek ma być wolny i on ma decysdowac kiedy na emeryture idize anie komuna że kutas kótóry wyysla ustawy ma w huju że na wet do 80 będzie pracował np zarabia 50 tys na ręke i płacio składki to bedzie miał emryture około 20 tys
Niemcy obniżają wiek emerytalny -> okłamują społeczeństwo ekonomiści i Petru. Więcej starych pracuje mniej młodych ma pracę. Nie wierzcie ekonomistom ze wyższy wiek emerytalny da nam więcej emerytury. To tylko maszynka do pobierania dodatkowych podatków. Same koszty ZUS to 4 mld złoty rocznie. Gdyby każdy miał własne konto w banku i na nie było przekazywane składki na emeryturę by była wyższa emerytura niż z ZUS + OFE. Można by wtedy już w wieku 55 lat iść na emeryturę i w razie czego jeszcze dorobić.... a nie obowiązek pracy do 67 lat. Okłamują was media.
 http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/798946,niemcy-obnizaja-wiek-emerytalny.html?gclid=CPDk0fOPl8YCFYH4cgodyf4Fsw
srok fm
nowoczesna PLatforma petru co ty pierdolisz i cała reszta z resztą
PO roz....walilo kraj pod kazdym wzgledem, rowniez i pod wzgledem gospodarczym. Mlodzi ludzie wyjezdzaja z Polski wlasnie przez to jak Polska jest rzadzona przez PO. PO narobilo syfu i musialo sie jakos ratowac wiec podwyzszyli wiek emerytalny, podwyzszyli podtaki, zus, vat, akcyze, ograbili nas z pieniedzy zebranych w OFE, nie zrobili nic wiedzac o piramiedzie finansowej jakia byla Amber Gold. Przepraszam male sprosotwanie. Tusk ostrzegl swojego synka. Nas obywateli juz mu sie nie chcialo ;) Chcieli rowniez sprzedac polskie lasy aby zadosc uczynic bezprawnym i pozbawionym sensu rzadaniom zydowskim. PO zmasakrowalo polskie finanse publiczne i to teraz my obywatele mamy za to placic? Zebrac wyniki glosowania w sejmie nad ustawami, z imienia i nazwyska wskazac winowajcow i przed trybunal stanu z tym calym PO.
Podnieść ie stawki zarobków do niemieckich jak tak onich wspominacie i wtedy śmiało można pracować do 70 a wy podatki w górę dajecie a wypłaty są takie same a jedzenie drozsze coraz trudjiej sie zyhe w poksce te wasze ustawy są tak zrobione aby każdego posła firma przynosiła jak najwięcej zysku, minimalnej krajowej nie podniosą bo by swoim pracownika pensje musieli podnieść co im się nie opłaca np firma coś produkuje poseł od sprzedanej rzeczy teraz ma 70 zł materiał 20 pracownik 10 zl. Ci w rządzie mają bardzo potężne firmy i będą bronić tych ustaw jakie są aktualnie najlepsze dla firm, a ludzie pracujecie za 1200 zł i jeszcze zwiększać im emeryturę Polska kraj dla biznesmenów a nie obywateli taniej siły roboczej ilu prywaciarzy na czarno zatrudnia bez konsekwencji wystarczy przejść się po budowach i posprawdzac delikwentow tak samo jak nie dbają o BHP.
Duda zebrał wielu zwolenników tylko dzięki pomyśle na obniżenie wieku emerytalnego, szczególnie wśród starszych osób, które i tak tej wcześniejszej emerytury nie dostaną, lub będzie ona tak niska, że nikt za nią nie przezyje

ekonomisci.pl


menu:
Strona główna brytyjscy ekonomiści cytat ekonomiści ekonomia austriacka ekonomia begg ekonomia behawioralna ekonomia bezrobocie ekonomia biznesu ekonomia ciekawostki ekonomia cytaty ekonomia definicja ekonomia dla dzieci ekonomia dla początkujących ekonomia ewolucyjna ekonomia finansowa ekonomia firmy ekonomia globalna ekonomia gospodarcza ekonomia gospodarka ekonomia handel zagraniczny ekonomia hayek ekonomia heterodoksyjna ekonomia historia ekonomia instytucjonalna ekonomia keynesowska ekonomia klasyczna ekonomia kryzysu ekonomia książki ekonomia liberalna ekonomia lokalna ekonomia łacina ekonomia matematyczna ekonomia menedżerska ekonomia na wesoło ekonomia nauka ekonomia neoklasyczna ekonomia o podatkach ekonomia oznaczenia ekonomia podaży ekonomia podstawy ekonomia popyt ekonomia pozytywna ekonomia pracy ekonomia raport ekonomia referat ekonomia rosji ekonomia rynek ekonomia solidarności ekonomia społeczna ekonomia stiglitz ekonomia w pigułce ekonomia w polsce ekonomia w praktyce ekonomia wykłady ekonomia wzory ekonomia żarty ekonomia żywienia ekonomista adam smith ekonomista fisher ekonomista friedman ekonomista hayek ekonomista john maynard keynes ekonomista logistyk ekonomista marshall ekonomista milton friedman ekonomista smith ekonomista śmieszne ekonomiści amerykańscy ekonomiści angielscy ekonomiści austriaccy ekonomiści cytaty ekonomiści klasyczni ekonomiści liberalni ekonomiści marksistowscy ekonomiści na rynku pracy ekonomiści neoklasyczni ekonomiści niemieccy ekonomiści nobliści ekonomiści o bezrobociu ekonomiści o franku ekonomiści o kryzysie ekonomiści o ofe ekonomiści o reformie emerytalnej ekonomiści o strefie euro ekonomiści polscy ekonomiści socjalistyczni ekonomiści szkoły austriackiej ekonomiści w polsce ekonomiści w sejmie francuscy ekonomiści główni ekonomiści banków lewicowi ekonomiści młodzi ekonomiści najwybitniejsi ekonomiści nowa ekonomia polska ekonomia rosyjscy ekonomiści światowi ekonomiści