"Niedźwiedź w cieniu Smoka" o Rosji i Chinach w Klubie Ronina (Michał Lubina, Radosław Pyffel)
"Niedźwiedź w cieniu Smoka" o Rosji i Chinach w Klubie Ronina (Michał Lubina, Radosław Pyffel)Odsłon: 50267 | Ocena: 450 | Czas: m s |


Szukaj
Dyskusja:


"Niedźwiedź w cieniu Smoka" o Rosji i Chinach w Klubie Ronina (Michał Lubina, Radosław Pyffel) Rosja w roli "obrotowego" w pojedynku US-Chiny?!
Zniszczyc chinoli
Ten wyklad i pytania z audytorium przypominaja zapatrywania polityki polskiej przedwojennej. Zlo glowne Rosja. Niemcy byly nawet w pierwszym okresie sojusznikiem Polski sanacyjnej. O Niemczech prawieze sie nie wspomina. Na marginesie rowniež ženujace jest nie wspominanie Japonii przez prelegentow, co zauwaza jeden z komentatorow. Jak dziwne, že nie pada nastepujaca kwestia: nie broni przypadkowo Rosja swej egzystencji, okražona zewszad przez USA, ktore pragna jej uninicestwienia, aby podtrzymac swe umierajace imperium kapitalistyczne, ktoremu brakuje tego, co zawsze brakuje imperialistom /kapitalistycznym/ - surowcow. Mme Albright, Zelazna Lady, te dwie osoby powiedzialy, že to niesprawiedliwe, žeby jeden kraj mial tyle surowcow. Ciekawe jaka by byla reakcja doktora Lubina i rowniez R. Pyffla na podobne pytanie. Na mnie ich wystep robi wraženie takie jakby prezcentowali interesy amerykanskie. Chyba by powiedzieli, že tak sformulowane pytanie jest wynikiem propagandy rosyjskiej., ze to tak tylko wyglada na pierwszy rzut oka. Na marginesie tego co napisalem, jeszcze jedno. Dziwne, že wszyscy w Polsce maja poglady prawicowoe, nawet Jablonowski i M. Poreba, ktorzy nie maja tej antyruskiej postawy, jak wiekszosc Polakow. A przeciez spoleczenstwa na wylacznie egoistycznych przekonaniach, ktore rzekomo maja byc najlepsze, przyjmowane jak aksjjmat, jak na przyklad w podaniu pana Korwina-Mikke na jego wykladach, nie beda nigdy funkcjonowac. Panstwo musi rowniez zadbac o niemajetnych, nie možna wszystkiego zostawic na lasce pieniadza, bo dojdzie do tego, že za pieniadze bedzie možna wszystko kupic. O naturze wychwalanego bezkrytycznie kapitalizmu, ponoc tak bardzo lepszego, niž do lamusa przesuniety komunistyczny totalitaryzm /ktory z pewnonoscia nie pochwalam/ - wiz ksiažki Ericha Fromma. Za sprawa czego tocza sie teraz wojny na tle narodowosciowym - na przyklad i na Ukrainie? Oczywiscie za ta sama sprawa co boj w rodzinie o schede po nieboszczyku - to jest za sprawa pieniadza. W poprzednicm okresie - tzw zimnej wojny - tych walk nie bylo. Z chwila osiagniecia wymarzonej wolnosci, zachyna sie wzajemne mordobicie - w wielu miejscach swiata a zagrrozenie konfliktem wisatowym jest iwksze niž w okresie zimnej wojny. I to ma byc lepszy wariant ludzkich dziejowy niž rzady komuchow. Czechach spora czczesc ludzi twierdzi, že lepiej bylo za komuchow. Kto nie widzi niedoskonalosci czasow obecnych jest po prostu czlowiekiemm, ktory nie jest poinnformowany.
Ostatnia mysl, powrot do wykladu. Jakos nie ma rozsadku w polskiej mysli politycznej, rozsadku Dmowskiego - w danej kwestii. Dmowski slusznie zauwažyl, že wiekszym dla Polski zagroženiem egzystencjalnym niž Rosjanie, sa Niemcy. Niemcy w czasie drugiej wojny swiatowej wymordowaly 6 milionow Polakow. Pomimo tego wszyscy ciagle trabia, že mroz przychodzi ze wschodu. Zupelnie tak samo jak przed 2. wojna swiatowa, Nawet Jablonowsxki, ktory ogolnie reprezentuje poglady do przyjecia, mowil swego czasu o sojuszu Hitlera i Polski i ataku na Rosje. To jest przeciez nie do przyjecia, sojusz z takim monstrum jakim byl Hitler, ktory byl gotow wymordowac pol swiata. Polacy przed druga wojna swiatowa mieli rosyjski kompleks wywolany zaborem, teraz maja kompleks katynski. Czytalem na marginesie juž pare artykulow, o tym, že sprawcami zbrodni katynskiej byli Niíemcy - czesc historykow jest tego wlasnie zdania i to nie tylko historykow rosyjskich. Tak samo czytalem pare artykulow o tym, že w polskich obozach jenieckich mialo umrzec 40-100 tysiecy jencow bolszesickich po wojnie rosyjsko bolszewickiej w 1920 rok
Polska zależna od USA będzie torpedować Jedwabny Szlak choć oficjalny przekaz dla ludu będzie dokładnie przeciwny że my chcemy itp. Skończy się tak jak z Nord Stream gdzie Polska tak dbała o interesy Ukrainy że w efekcie pozostała poza tym rurociagiem. Tu będzie podobnie. Polska zostanie pominięta przez Jedwabny Szlak jako kraj nieprzyjazny tej idei. Oczywiście USA podziękują nam za te przysługę tak jak Brytyjczycy w 1945r podziękowali za obronę Anglii. Kopniakiem w tyłek. I żeby nie było, parę pociotków zarobi na tym ładną sumkę. W końcu ktoś musi tłumaczyć ludowi że to był nasz kolejny sukces.
Eksperci od siedmiu bolesci. Totalna zenada i belkot podnieconych polinteligentow !
Fajnie opowiada ten dr Lubina ;)
Rewelacja. Brawo. Więcej.
zle porownanie.Szachy to nie jest gra na wybicie,jak np.warcaby.Szachy to jest inteligentna gra polegajaca na zabiciu krola .czesto przy polowie stanu szachownicy.Facet nie ma pojecia o szachach.
"Przewaga technologiczna barbarzyńców" Padłem xD
TAA... DUPA W CIENIU PIZDY
good job pozdrawiam
Należy jeszcze dodać,że Amerykanie dali specjalnie wygrać w Chinach Komunistom w 1949r., ponieważ wierzyli,że Chiny pod ich rządami dłużej pozostaną śpiącym olbrzymem. Dlatego Czang Kai Szek będąc w dobrej formie, mając komunistów na łopatkach musiał odstąpić od ich dobicia i pogodzić się, a nawet na żądanie Amerykanów utworzyć z nimi ugrupowanie sojusznicze Kuomintang, do walki z Japonią. Później, gdy już było po Japończykach i gdy Rosjanie coś jeszcze dali,Mao przepędził Czang Kai Szeka, który udał się teraz pod opiekę Amerykanów na Taiwan.
"Nieważne, czy kot jest czarny, czy biały. Ważne, aby łowił myszy".
Deng Xiaoping
Bardzo fajne spotkanie. Dużo się można dowiedzieć.
gazy mi odeszly
a moze latajacy orzel
Ciekawy wykład ale niektórzy z pytających wyglądają jakby się z choinki urwali.
Aby zrozumiec Azje polecam film Jumong ktory dal poczatek Koreji tzw, Gocoreyo. Toczac wojny z dystiami chinskimi.
Polityczne negocjacje, kultura confucius philosophy. Polacy wedlug tej kultury to uchodzi za narod ludzi glupich, to wlasciwie narod antyslowianski, ich glupotom jest sluzenie zawsze zlej stronie.
wrogowie polskosci chrzescjanstwa , slowianszczyzny nie chca pojednania z Rosja jak tego pragnal SP Jan Pawel II Modlitwa :  Odnów dla nas cuda Twojego miłosierdzia: ześlij swojego Ducha, by działał w głębi naszych serc, aby wrogowie dojrzeli do dialogu, przeciwnicy uścisnęli sobie dłonie, a ludzie żyli w zgodzie. Pomóż nam poświęcić się szczeremu dążeniu do prawdziwego pokoju, który kładzie kres kłótniom, do miłości, która przezwycięża nienawiść, do wybaczenia, które rozbraja wszelką zemstę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
witam i zapraszam https://www.facebook.com/groups/KLUBHUSARIA/?ref=bookmarks

ekonomisci.pl


menu:
Strona główna brytyjscy ekonomiści cytat ekonomiści ekonomia austriacka ekonomia begg ekonomia behawioralna ekonomia bezrobocie ekonomia biznesu ekonomia ciekawostki ekonomia cytaty ekonomia definicja ekonomia dla dzieci ekonomia dla początkujących ekonomia ewolucyjna ekonomia finansowa ekonomia firmy ekonomia globalna ekonomia gospodarcza ekonomia gospodarka ekonomia handel zagraniczny ekonomia hayek ekonomia heterodoksyjna ekonomia historia ekonomia instytucjonalna ekonomia keynesowska ekonomia klasyczna ekonomia kryzysu ekonomia książki ekonomia liberalna ekonomia lokalna ekonomia łacina ekonomia matematyczna ekonomia menedżerska ekonomia na wesoło ekonomia nauka ekonomia neoklasyczna ekonomia o podatkach ekonomia oznaczenia ekonomia podaży ekonomia podstawy ekonomia popyt ekonomia pozytywna ekonomia pracy ekonomia raport ekonomia referat ekonomia rosji ekonomia rynek ekonomia solidarności ekonomia społeczna ekonomia stiglitz ekonomia w pigułce ekonomia w polsce ekonomia w praktyce ekonomia wykłady ekonomia wzory ekonomia żarty ekonomia żywienia ekonomista adam smith ekonomista fisher ekonomista friedman ekonomista hayek ekonomista john maynard keynes ekonomista logistyk ekonomista marshall ekonomista milton friedman ekonomista smith ekonomista śmieszne ekonomiści amerykańscy ekonomiści angielscy ekonomiści austriaccy ekonomiści cytaty ekonomiści klasyczni ekonomiści liberalni ekonomiści marksistowscy ekonomiści na rynku pracy ekonomiści neoklasyczni ekonomiści niemieccy ekonomiści nobliści ekonomiści o bezrobociu ekonomiści o franku ekonomiści o kryzysie ekonomiści o ofe ekonomiści o reformie emerytalnej ekonomiści o strefie euro ekonomiści polscy ekonomiści socjalistyczni ekonomiści szkoły austriackiej ekonomiści w polsce ekonomiści w sejmie francuscy ekonomiści główni ekonomiści banków lewicowi ekonomiści młodzi ekonomiści najwybitniejsi ekonomiści nowa ekonomia polska ekonomia rosyjscy ekonomiści światowi ekonomiści